داستان تولد فتوشاپ از ابتدا اکنون


تولد فتوشاپ

و اینجا بود که فتوشاپ متولد شد. در این مدت توماس تمام وقت خود را روی کار با این برنامه گذاشته بود و برادرش جان به دنبال شرکتی بود که بتواند روی برنامه آن ها سرمایه گذاری کند. پس از جستجوی بسیار با شرکت ادوبی آشنا شدند. در آن زمان شرکت ادوبی روی اسکنرهای نقشه بیتی کار میکرد. پس از توافق با ادوبی توماس و جان توانستند از برنامه ای که نوشته بودند در کنار اسکنر های ادوبی حدود دویست نسخه از آن را به فروش برسانند. این اولین فروش تجاری این دو برادر بود. در همین اثنا جان نرم افزارش را به مهندسان شرکت اپل نشان داد. این موفقیت عظیمی بود برای توماس و جان. مهندسان اپل هم روی برنامه توماس و جان تحقیقاتی کردند و به نتیجه رسیدند که این برنامه میتواند قابلیت های خوبی داشته باشد. در ابتدا به فتوشاپ به دید یک نرم افزار برای ادیت و ویرایش تصویر نگاه میکردند ولی جان بیکار ننشست و بعد ها کدهایی نوشت که باعث خلق جلوه های ویژه در فتوشاپ میشد. من سعی کردم خیلی مختصر تاریخچه رو براتون توضیح بدم که خسته کننده نباشه. چون در این سال ها اتفاقات بسیاری افتاد.


سرانجام در سال ۱۹۸۹ نسخه یک نرم افزار فتوشاپ به بازار عرضه شد. و پس از یک سال در سال ۱۹۹۰ نسخه ای تکمیلی ۱٫۰٫۷ منتشر شد.

نمایی از فتوشاپ نسخه ۱٫۰٫۷


نسخه دوم فتوشاپ

با انتشار نسخه دوم فتوشاپ ادوبی رسما به عنوان یک شرکت تولید کننده محصولات گرافیکی شناخته شد. جالبه بدونید که شرکت ادوبی کار خودش رو ابتدا فقط با نرم افزار فتوشاپ شروع کرد و الان به یکی از معروف ترین و محبوب ترین کمپانی های گرافیکی دنیا تبدیل شده.

خلاصه اینکه در طی این سالیان اتفاقات زیادی برای فتوشاپ افتاد و سال به سال اشکالات این نرم افزار برطرف می شد و قابلیت های جدیدی به آن افزوده میشد. در این بین افراد دیگه ای هم مانند آندره هراسیمچوک در ارتقاء این نرم افزار دست داشتند.
/ 0 نظر / 38 بازدید